rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

20. 11. 2019

zata

Bude oblačno až zataženo, na východě až polojasno Denní teploty 9 až 13°C, na východě 15°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Ústecký deník

Ověřená firma

Obec Řehlovice - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

Zápis adresy pro doručování do evidence obyvatel

Novela zákona o evidenci obyvatel platná od 1.7.2009 umožňuje občanům požádat na úřadě dle místa svého trvalého pobytu o zavedení doručovací adresy do Informačního systému evidence obyvatel (ISEO).

Občan si může požádat o zápis pouze jedné doručovací adresy, a to buď standartní adresy, nebo e-mailové, čísla faxu, schránky P.O.Boxu nebo zápis pomocí volného textu.

Po zaevidování takové doručovací adresy je pak povinností každého občana zde přebírat písemnosti, které mu na ni budou doručovat státní orgány. V případě, že si občan do ISEO zadá adresu, kterou doručovatelka nenajde, bude písemnost na ní adresovaná přesto považována za doručenou.