Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 10. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, během dne od SZ přibývání oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Malá Dubická

V neděli 13.10.2013 se v Dubicích uskutečnil běžecký závod Malá Dubická.

Závod byl uspořádán pod záštitou starosty obce Řehlovice p. Josefa Macháčka, který osobně závod odstartoval a po doběhnutí do cíle předával účastníkům pamětní medaile.

Závod měl 3 různé trasy. V 10:30 se na nejkratší trať vydali ti nejmenší. Jejich závod měřil cca 1 km. Tohoto dětského běhu se zúčastnilo 8 malých závodníků, někteří běželi s doprovodem rodičů. Na 11 hodinu byl naplánován start hlavního závodu a to na trasách 2,5 km a 7,7 km.

Na kratší trase se utkalo 22 běžců. Vítězem tohoto závodu se stal Zdeněk Erlebach. Mezi běžci z obce Řehlovice zvítězili Václav Smetana mezi muži a Martina Křepelová mezi ženami.

Závodu na 7,7 km se zúčastnilo 37 odvážlivců, kteří se všichni dokázali vypořádat s náročnou tratí, kterou pro ně organizátoři připravili. Absolutním vítězem závodu se stal Jiří Vlček. Mezi "obecními" běžci potom zvítězili Petr Jíra mezi muži a Petra Fiklíková mezi ženami.

Celkem se tedy nultého ročníku Malé dubické zúčastnilo 67 běžců. Organizátoři takové číslo ani nečekali, takže byli nadmíru spokojení. Závod se vydařil na jedničku a všem se v Dubicích líbilo. Panovala přátelská atmosféra a všichni si přišli na své. Děkujeme tedy všem zúčastněným a budeme se těšit už na jaře u dalšího dílu Malé Dubické.